Projekt koncepcyjny
Opracowuję i proponuję układ przestrzenno-funkcjonalny uwzględniający rozmieszczenie wszystkich nieruchomych i ruchomych elementów wyposażenia. Dobieram odpowiednie oświetlenie i jego najbardziej funkcjonalne, ale też estetyczne rozmieszczenie. Proponuję spójne rozwiązania na wykończenie ścian, podłóg i sufitów wraz z rekomendacją dotyczącą wyboru materiału i kolorystyki.
Wszystkie rekomendacje opieram o aktualną ofertę rynkową, zgodną z trendami wnętrzarskimi i odpowiadającą oczekiwaniom finansowym.
Co otrzymujesz na etapie projektu koncepcyjnego?
Projekt techniczny
To szczegółowy dokument dopracowujący projekt koncepcyjny. Otrzymasz go jako graficzne przedstawienie w rzutach, przekrojach i widokach w odpowiedniej, czytelnej skali (1:50, 1:25, 1:20) projektowanych rozwiązań, które umożliwia wykonawcom dokładne zrealizowanie wytycznych. W jego skład wchodzą:
projekt układu funkcjonalnego
czyli rozmieszczenie ścian działowych, drzwi, nieruchomych elementów wyposażenia (takich jak kominki, szafy, półki, sufity podwieszane), rozplanowanie łazienek i kuchni
projekt kolorystyki i dobór materiałów wykończeniowych
a więc określenie dokładnych numerów kolorów wg wzornika farb, wybór odpowiedniego rodzaju materiału na podłogi i ściany ze szczegółowym ich rozrysowaniem
schemat elektryki
uwzględniający rozmieszczenie wszystkich punktów elektrycznych: gniazdek, wyłączników, gniazd TV, telefonicznych oraz komputerowych i innych sieci niskoprądowych (np. nagłośnienie), dobór oświetlenia, osprzętu, źródeł światła.
Pamiętaj: schemat elektryki nie jest projektem wykonawczym tylko podstawą do jego sporządzenia przez uprawnionego projektanta!
dobór wyposażenia
najprzyjemniejszy element projektowania technicznego, a więc dobór mebli, drzwi, projekt mebli kuchennych oraz mebli nietypowych np. do zabudowy, dobór wyposażenia łazienek (armatura, ceramika sanitarna), dobór dodatków i akcentów kolorystyczno – przestrzennych, dobór sposobu i rodzaju przesłon okiennych (rolety, zasłony)